Apie tyrimą ir mane

Kas aš esu? Mano vardas Lina Butkutė-Van de Voort. Šiuo metu studijuoju psichologijos krypties doktorantūroje M. Romerio bei Antverpeno (Belgija) universitetuose. Esu III kurso studentė ir atlieku tyrimą apie sutuoktinių išgyvenimus skyrybų metu.

Kas tai per tyrimas? Nors skyrybos šiais laikais yra paplitęs reiškinys, kiekvienas žmogus jas išgyvena labai skirtingai. Vienam jos tęsiasi keletą menėsių, kitam nesibaigia net praėjus keleriems metams. Vienose skyrybose sutuoktiniai susitaria dėl vaikų ir turto labai paprastai, kitiems jos sukelia be galo daug sekinančių ginčų. Šio tyrimo tikslas – išsiaiškinti, kaip moterys ir vyrai išgyvena besitęsiantį skyrybų procesą.

Mokslinių tyrimų šia tema, kaip bebūtų keista, yra labai mažai. Todėl Jūsų unikali patirtis padėtų geriau suprasti šį sudėtingą procesą. Jeigu sutiktumėte pasidalinti savo istorija, nuoširžiai kviečiu pokalbiui su manim.

Kaip vyksta tyrimas? Tyrimas susidaro iš individualių interviu su besiskiriančiais asmenimis. Interviu tęsiasi apie 1-1,5 valandos ir dažniausiai vyskta internetu (whatsapp, zoom, viber, messenger ir pan.) arba telefonu. Viskas yra anonimiška bei konfidencialu. Interviu metu kalbamės apie skyrybų proceso eigą, patiriamus jausmus, išgyvenimus, bendravimą su specialistais, teisine sistema. Čia nėra teisingų ar klaidingų atsakymų. Visų svarbiausia – jūsų asmeninis požiūris, patyrimas.

Kuo Jums gali būti naudingas interviu? Tyrimo pokalbis gali padėti išsakyti susikaupusias mintis bei emocijas, pažiūrėti į savo situaciją iš šalies. Šio pokalbio metu gali kilti naujų įžvalgų apie esančią situaciją ar susidėlioti kai kurie taškai ant “i”.

Tyrimo dalyvių ypatumai. Svarbu, kad Jūsų skyrybų procesas jau tęstųsi bent 4-5 mėnesius (nebegyventumėte kartu arba būtų prasidėjęs teisminis skyrybų procesas), bei Jūs gyventumėte Lietuvoje. Būtų idealu (bet nebūtina), jeigu su skyrybomis susijusius ginčus spręstumėte teisinės sistemos pagalba.

Kiek tęsis tyrimas? Tyrimas truks iki 2021 metų rudens pabaigos.

Jei susidomėjote, susisiekite su manimi.

Tyrimą supervizuoja prof. J. Sondaitė (M. Romerio u-tas) ir prof. D. Mortelmans (Antverpeno u-tas).

%d bloggers like this: